DEBATA SPOŁECZNA Z MIESZKAŃCAMI ŻELISTRZEWA
Zastępca Komendant Powiatowego Policji w Pucku mł insp Janusz Skosolas wspólnie z wójtem gminy Puck wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców Żelistrzewa. Na spotkaniu poruszono tematykę bezpieczeństwa pieszego na drodze, przestępstw metodą tzw.,, na wnuczka’’ oraz zachęcano do korzystania z aplikacji jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debata odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie.
Zastępca Komendant Powiatowego Policji w Pucku mł.insp. Janusz Skosolas wspólnie z wójtem gminy Puck wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców Żelistrzewa. Na spotkaniu poruszono tematykę bezpieczeństwa pieszego na drodze, przestępstw metodą tzw.,, na wnuczka’’ oraz zachęcano do korzystania z aplikacji jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debata odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie.
W miniony poniedziałek w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie odbyła się debata społeczna skierowana do mieszkańców miejscowości. Łącznie w spotkaniu uczestniczyło 110 słuchaczy. W sali zgromadzili się mieszkańcy, Wójt gminy Puck, sołtys wsi, policjanci na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Pucku mł.insp. Januszem Skosolasem.
Policjanci przestrzegali przed oszustami działającymi tzw. „metodą na wnuczka” i przypominali zasady postępowania, by nie paść ofiarą oszustów. Mundurowi przedstawili mechanizm działania przestępców, którzy dzwoniąc przeważnie do osób starszych i udając bliskich, wyłudzają pieniądze. Oszuści udają nawet policjantów lub innych funkcjonariuszy, żądając przekazania im pieniędzy pod pretekstem prowadzenia działań śledczych.
Policjanci podkreślili, że służby państwowe NIGDY NIE ŻĄDAJĄ PRZEKAZANIA PIENIĘDZY, a w sytuacji gdy ktoś prosi o pieniądze w rozmowie telefonicznej, najprawdopodobniej jest oszustem chcącym wyłudzić pieniądze. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy skontaktować się z Policją pod nr 997, 112. Warto również skontaktować się z najbliższą rodziną i powiadomić ich o próbie oszustwa.
Podczas spotkania mundurowi przekazali mieszkańcom informacje dotyczące tematyki związanej z bezpieczeństwem pieszego na drodze. Policjanci zwrócili uwagę uczestnikom spotkania, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym leży w rękach wszystkich użytkowników dróg. Każdy kierowca, pieszy i rowerzysta muszą czuć odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych osób.
Również w trakcie debaty policjanci zapoznawali i zachęcali słuchaczy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala każdemu przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa.