Wiadomości

Pracowity czwartek dla puckiej drogówki – podsumowanie działań „SMOG”

Data publikacji 13.12.2019

Wczoraj w całym kraju trwała od rana policyjna akcja „SMOG” podczas, której funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zwracali uwagę na pojazdy, których stan techniczny ujemnie wpływa na środowisko poprzez nadmierne zadymienie. Jednakże funkcjonariusze zwracali również uwagę na każde inne zachowanie niezgodne z prawem. Podczas działań pucka drogówka zatrzymała dwa prawo jazdy za prędkość i niepłacenie alimentów, jeden dowód rejestracyjny oraz kierującego, który prowadził samochód mając 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mundurowi ukarali mandatami kilku kierujących m.in. za naruszenie dotyczące czasu pracy prowadzenia pojazdu ciężarowego.

Wczoraj (12 grudnia br.) od rana w całym kraju trwała policyjna akcja SMOG podczas której funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na pojazdy, których stan techniczny ujemnie wpływa na środowisko poprzez nadmierne zadymienie. Jednakże funkcjonariusze zwracali również uwagę na każde inne zachowanie niezgodne z prawem. Na terenie powiatu puckiego skontrolowano 27 pojazdów w których dokonano sprawdzenia stanu technicznego, kontrole zakończyły się zatrzymaniem 1 dowodu rejestracyjnego, ukaraniem dwóch kierowców mandatami za stan techniczny , zatrzymano nietrzeźwego kierującego samochodem, u którego stwierdzono 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, zatrzymano jedno prawo jazdy za kierowanie samochodem z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Wykroczenie to ujawniono za pomocą radiowozu wyposażonego w wideorejestrator. Ponadto funkcjonariusze z puckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy jednemu kierującemu w związku z wydaniem decyzji przez starostę powiatowego w związku niepłaceniem przez niego alimentów. Ujawniono również kierującego pojazdem ciężarowym, u którego stwierdzono naruszenia dotyczące czasu pracy prowadzenia pojazdu , za które został ukarany mandatem.

Prowadzone wczoraj działania miały również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

 

 

 

Powrót na górę strony