W powiecie puckim mieszkańcy zgłosili 548 zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie puckim od stycznia do grudnia 2019 roku mieszkańcy wskazali policjantom 548 miejsc, które uważają za zagrożone.
W minionym roku na terenie powiatu puckiego odnotowano 548 zgłoszeń o różnego rodzaju zagrożeniach, co pokazuje, że aplikacja cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego powiatu i jest z powodzeniem wykorzystywana do wymiany informacji. Każde ze zgłoszeń zostało przez policjantów zweryfikowane i sprawdzone. Potwierdzonych zostało 300 sygnalizowanych zagrożeń z czego najwięcej z kategorii: „nieprawidłowe parkowanie” – 129 zgłoszeń, "przekroczenie dozwolonej prędkości" - 144 zgłoszeń i „spożywanie alkoholu” – 80 zgłoszenia.
Wszystkie zgłoszenia nanoszone na mapę są weryfikowane, a w przypadku potwierdzenia przypadku, miejsca te są objęte kontrolą na podstawie sporządzanych zadań doraźnych bądź kontroli miejsc zagrożonych przez funkcjonariuszy służby zewnętrznej. W zdecydowanej większości naniesione na mapę zgłoszenia pokrywały się i dotyczyły tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla stróżów prawa, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony. Część ze wskazanych przez internautów zagrożeń była również zbieżna z informacjami uzyskanymi przez funkcjonariuszy w trakcie organizowanych debat społecznych z mieszkańcami.
Podsumowując, puccy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.
Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.