Wiadomości

WAKACYJNA AKCJA „PLAŻA”- JASTRZĘBIA GÓRA KLIFOWE WYBRZEŻE POD KONTROLĄ

Data publikacji 18.08.2020

Funkcjonariusze powiatu puckiego w dniu dzisiejszym kolejny raz przeprowadzili WAKACYJNĄ AKCJĘ „PLAŻA”. Po działaniach we Władysławowie, Pucku, Dębkach, Helu, Rewie i Mechelinkach, tym razem naszym celem stał się najpiękniejszy klif na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego – Jastrzębia Góra. Prowadzone akcje ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczanie rozprzestrzeniania się COVID - 19, a tym samym uświadomienie wypoczywającym jak ważne jest zachowanie bezpiecznej odległości. Szósta WAKACYJNA AKCJA „PLAŻA” za nami, w kolejnym tygodniu czekajcie na nas w Juracie i Jastarni.

Policjanci z puckiej komendy cyklicznie prowadzą WAKACYJNĄ AKCJĘ „PLAŻA”. Zgodnie z zapowiedzią po profilaktyce w Rewie i Mechelinkach funkcjonariusze przeprowadzili działania  informacyjno - ostrzegawcze na plaży w Jastrzębiej Górze. Kampania ta ma na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się nadal trwającej pandemii i zadbanie o bezpieczny wypoczynek nas wszystkich. Celem policyjnych działań jest też przyczynienie się do wzrostu świadomości wypoczywających na temat panującego zagrożenia. Niestety coraz częściej zapominamy o bezpieczeństwie, nadal widać brak dyscypliny społecznej prowadzący do powiększania obszarów, na których obowiązują dodatkowe ograniczenia, zakazy i nakazy. Dlatego podczas organizowanych WAKACYJNYCH AKCJI „PLAŻA” funkcjonariusze ostrzegają, pouczają mieszkańców i turystów o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń oraz wspólnego zadbania o nasze życie i zdrowie. Mundurowi zachęcają społeczność do bycia #ZdrowoModny-m czyli do noszenia maseczek w miejscach, w których nie możemy zachować wymaganego odstępu od innych.

W trakcie prowadzonych działań policjanci pouczali o konsekwencjach prawnych oraz zdrowotnych nieprzestrzegania obostrzeń. Zachowanie odpowiedniej odległości lub założenie maseczki może uratować komuś życie. Pomyśl o sobie, swoich bliskich i o tych, których mijasz każdego dnia. Zachorowalność gwałtownie wzrasta, możesz ją powstrzymać.

Ponadto WAKACYJNA AKCJA „PLAŻA”, to doskonały moment, aby zaapelować do rodziców i przypomnieć podstawowe zasady jak spędzać bezpiecznie czas nad wodą. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przekazała kilka bardzo ważnych wskazówek, jak w tłumie nie zagubić swoich pociech. Przypominała - Rodzicu – nie zostawiaj nigdy dziecka samego! Chwila nieuwagi może mieć nieodwracalne skutki! W ramach akcji mundurowi rozdawali najmłodszym opaski-identyfikatory, na których oprócz telefonu do rodzica można zapisać imię malucha i inne ważne informacje pomagające w przypadku zagubienia dziecka.

Plaża w Jastrzębiej Górze sprawdzona, klify pod kontrolą. Pamiętajmy, że dbanie o bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Policjanci z puckiej komendy w trosce o nas wszystkich nie ustają w działaniach. Siódma WAKACYJNA AKCJA „PLAŻA” już w przyszłym tygodniu w Juracie i Jastarni. Bądź z nami!

Powrót na górę strony