Wiadomości

KOMUNIKAT ws. Ptasiej Grypy

Data publikacji 26.02.2021

Szanowni Państwo, W związku z rozporządzeniem nr 1/2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pucku z dnia 12 lutego 2021 r. „W sprawie określenia obszaru zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8” zwracamy się do wszystkich mieszkańców oraz turystów przebywających w Powiecie Puckim o niezbliżanie się do łabędzi na Zatoce Puckiej oraz do innych ptaków przebywających na terenie powiatu oraz bezwzględnie o ich nie przenoszenie w przypadku znalezienia martwych ptaków.

WAŻNE!!!

Prosimy o zgłaszanie na nr telefonów 601 680 425 lub 796 501 234 lub 607 970 788 przypadków znalezienia martwych ptaków na terenie Gminy Puck.

 

Rozporządzenie NR 1/2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pucku jest do pobrania TUTAJ.

 

 

Nowe Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pucku :

 

ROZPORZĄDZENIE NR 2/2021

 POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W PUCKU

z dnia 22 lutego 2021 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia obszaru zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8 oraz nakazów i zakazów obowiązujących na tym obszarze

 

Na podstawie art. 45 ust. 1 pkt 1, pkt 3 lit. b, pkt 4, pkt 10, ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2020 r. poz. 1421) w związku z art. 3 ust. 2 pkt 16 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1439, 2020, 2361) zarządza się, co następuje:

 

§ 1.

 

W rozporządzeniu Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pucku nr 1/2021 z dnia   12 lutego 2021 r. w sprawie określenia obszaru zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8 oraz nakazów i zakazów obowiązujących na tym obszarze wprowadza się następujące zmiany:

 

  1. § 1 otrzymuje brzmienie „Za obszar, na którym istnieje zagrożenie wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” uznaje się Miasto Puck, Miasto Władysławowo, miejscowości w Gminie Wiejskiej Władysławowo: Chałupy, Chłapowo, Jastrzębia Góra, Rozewie, Tupadły, miejscowości w Gminie Jastarnia: Kuźnica, miejscowość w Gminie Wiejskiej Krokowa: Parszkowo, miejscowości w Gminie Wiejskiej Puck: Błądzikowo, Brudzewo, Celbowo, Czarny Młyn, Darzlubie, Gnieżdżewo, Kaczyniec, Łebcz, Mechowo, Mieroszyno, Moście Błota, Mrzezino, Osłonino, Połchowo, Połczyno, Radoszewo, Rekowo Górne Rzucewo, Sławutowo, Sławutówko, Smolno, Starzyno, Starzyński Dwór, Strzelno, Swarzewo, Werblinia, Widlino, Zdrada, Żelistrzewo, miejscowości w Gminie Wiejskiej Kosakowo: Rewa”

 

  1. § 5 otrzymuje brzmienie:

 

„Rozporządzenie wykonują:

  1. Burmistrz Miasta Puck
  2. Burmistrz Miasta i Gminy Władysławowo
  3. Burmistrz Miasta Jastarnia
  4. Wójt Gminy Puck
  5. Wójt Gminy Krokowa
  6. Wójt Gminy Kosakowo
  7. Sołtysi miejscowości gmin położonych w obszarze zagrożonym wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków”.

 

§ 2

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem podania do wiadomości publicznej w sposób zwyczajowo przyjęty na terenie Miasta Puck, Miasta Władysławowo, w miejscowościach w Gminie Wiejskiej Władysławowo: Chałupy, Chłapowo, Jastrzębia Góra, Rozewie, Tupadły, miejscowości w Gminie Jastarnia: Kuźnica w miejscowości w Gminie Wiejskiej Krokowa: Parszkowo, w miejscowościach w Gminie Wiejskiej Puck: Błądzikowo, Brudzewo, Celbowo, Czarny Młyn, Darzlubie, Gnieżdżewo, Kaczyniec, Łebcz, Mechowo, Mieroszyno, Moście Błota, Mrzezino, Osłonino, Połchowo, Połczyno, Radoszewo, Rekowo Górne, Rzucewo, Sławutowo, Sławutówko, Smolno, Starzyno, Starzyński Dwór, Strzelno, Swarzewo, Werblinia, Widlino, Zdrada, Żelistrzewo, miejscowości w Gminie Wiejskiej Kosakowo: Rewa,  w powiecie puckim w ich granicach administracyjnych.

 

§ 3.

Rozporządzenie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego.

 

 

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pucku

      

                                                                                  Marek Karwacki

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony