Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Ćwiczenia dowódczo-sztabowe "ZAGINIONY"
Policjanci puckiej Policji przeprowadzili ćwiczenia dowódczo - sztabowe w zakresie poszukiwania osoby zaginionej w kompleksie leśnym przy współpracy z podmiotami pozapolicyjnymi. Celem tego rodzaju działań jest doskonalenie procesu dowodzenia, sprawdzenie mobilności i szybkości działania formacji oraz umiejętności i współpracy mundurowych w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej.
-
Uczę się bezpieczeństwa – policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie podczas wakacji
Policjanci z puckiej komendy w ramach wojewódzkich działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa”, przeprowadzają cykl spotkań z uczniami klas szkół podstawowych. W ramach obszaru jakim jest bezpieczeństwo w czasie wakacji dzielnicowy wraz z funkcjonariuszką z profilaktyki rozmawiali z dziećmi o tym, jak bezpiecznie wypoczywać.
-
"Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie" razem z pucką policją
Komenda Powiatowa Policji w Pucku przyłączyła się do realizacji programu edukacyjnego Państwowego Gospodarstwa Wodnego, pn. “Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie”. Dzielnicowy wspólnie z policjantka z profilaktyki oraz przedstawicielem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żarnowcu.
-
Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod okiem puckiej policji
Wczoraj w Zespole Szkół w Żelistrzewie odbyły się rywalizacje szkół o miano najlepszej w powiatowych eliminacjach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju brali udział także policjanci puckiej drogówki oraz dzielnicowy i funkcjonariusz ds. profilaktyki społecznej. Jako eksperci zwracają uwagę na poczynania młodych cyklistów, którzy najpierw rozwiązują testy, a następnie rywalizują w konkurencjach praktycznych: jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz konkurencje m.in. slalomu, ósemki, jazdy po równoważni. Na koniec rozdano puchary i dyplomy dla najlepszych drużyn i zawodników.
-
Podsumowanie majówki na pomorskich drogach
Mniej zdarzeń i mniej ofiar – tak krótko można podsumować majówkę na pomorskich drogach. Było więcej patroli, a do czuwania nad bezpieczeństwem wykorzystano pojazdy nieoznakowane, zespól SPEED oraz policyjnego drona.
-
BEZPIECZNA MAJÓWKA NA PUCKICH DROGACH
Zbliżający się długi weekend majowy to dla policjantów czas wzmożonej pracy. Wiele osób wykorzysta ten okres na rodzinne wyjazdy i wycieczki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa policjanci ruchu drogowego będą pełnili służbę patrolową ze szczególnym uwzględnieniem dróg dojazdowych do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych.
-
Policjantka rozmawiała z uczniami na temat cyberzagrożeń
Cyberzagrożenia, hejt w Internecie oraz konsekwencje popełniania czynów zabronionych przez osoby nieletnie były tematem spotkań, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Werblini oraz w Darżlubiu.
-
Majówka czas start!
Długi weekend majowy to czas wyjazdów, odpoczynku i dobrej zabawy bez względu na pogodę bo ta, jak wiadomo bywa kapryśna. To także wytężony czas pracy dla policjantów. Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo na drodze, na wodzie i wszędzie tam, gdzie będziecie wypoczywać. Jednak Wasze bezpieczeństwo w dużej mierze będzie zależało od Was. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie i osób najbliższych. Nic nie zwalnia nas z myślenia. Jesteście gotowi do majówki? Bawcie się dobrze, z głową!
-
Razem można więcej
Komendant Powiatowy Policji w Pucku podinsp. Beata Nienadowska wraz z głównym kierownictwem Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie insp. Anną Koss przyłączyła się do akcji pod nazwą "Łączą nas drzewa" organizowanej przez Nadleśnictwo Wejherowo . W inicjatywie brali udział również strażacy, żołnierze, urzędnicy, uczniowie. Wspólnie posadzono kilkaset nowych sadzonek drzew na terenie Leśnictwa Sławutówko.
-
Rowerzysto – bądź bezpieczny na drodze!
Początek sezonu rowerowego to okres szczególnie niebezpieczny dla rowerzystów. Co jednak zrobić, aby letnia przejażdżka nie skończyła się nieprzyjemnie? Należy zadbać o stan techniczny roweru, a podczas jazdy obserwować otoczenie wokół nas i bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Jak wszyscy wiemy, zdarzenia z udziałem pieszych i rowerzystów niestety często należą do najbardziej tragicznych w skutkach. Przede wszystkim dlatego, że pieszych i rowerzystów nie chronią żadne środki techniczne.