Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjantka po służbie pomogła poszkodowanej w zdarzeniu drogowym
Policjant z krwi i kości – zawsze gotowy do pomocy innym, tak najkrócej można powiedzieć o mł. asp. Alinie Kordas - Kierownik Ogniwa Prewencji z Komisariatu Policji w Kosakowie, która w czasie wolnym od służby pomogła poszkodowanej w zdarzeniu drogowym. Funkcjonariuszka wiedząc, że doszło do groźnej sytuacji, zadbała o bezpieczeństwo na miejscu. Fachowo udzieliła pierwszej pomocy, zrobiła badanie urazowe, zaopatrzyła uraz nogi poszkodowanej i utrzymywała z kobietą kontakt słowny, aż do czasu przyjazdu na miejsce policji i pogotowia ratunkowego.
-
Naczelnik ruchu drogowego w czasie wolnym od służby pomógł zatrzymać nietrzeźwego kierowcę
Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Adam Szymański, będąc w czasie wolnym od służby, pomógł policjantom zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Styl jazdy kierującego citroenem zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza. Natychmiast zadzwonił na numer 112 i poinformował o swoich podejrzeniach. Po chwili kierowca pojazdu został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec Gdańska miał prawie promil alkoholu w organizmie.
-
Wspólna służba policjantów z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej
W miniony piątek policjanci z Pucka pełnili służbę wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej. Ich praca ukierunkowana była na kontrolę transportu drogowego objętego Ustawą o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów.
-
Rozpoznajesz go? – poinformuj Policję
Policjanci z Kosakowa poszukują mężczyzny, którego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Mężczyzna podejrzewana jest o kradzież kosmetyków w jednym ze sklepów w Kosakowie. Funkcjonariusze szukają świadków, mogących pomóc w identyfikacji osoby.
-
Policjanci zatrzymali 47- latka, który kierował autem miał ponad 4, 5 promile
Policjanci zatrzymali 47- letniego mieszkańca Wejherowa, który wczoraj kierował fordem w Domtówku. Mężczyzna miał ponad 4,5 promila alkoholu w organizmie. Jego samochód został zastawiony przez przypadkowego kierowcę, który uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił Policję. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
-
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – policjanci czytali dzieciom
Wczoraj obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z okazji tego święta oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku asp. Łukasz Brzeziński wcielił się w rolę czytającego, a bajek słuchali uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej z Mrzezina.
-
„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” – Policjanci dbają o bezpieczeństwo uczniów z Łebcza
Wczoraj policjanci z Pucka asp. Marcin Kloka oraz asp. Małgorzata Kotarba spotkali się z uczniami z Łebcza. Od początku roku szkolnego puccy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach.
-
Nie zgub się w lesie. Zainstaluj specjalną aplikację
Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek na łonie natury. Doświadczenia lat ubiegłych i zgłoszenia przyjmowane przez policjantów pokazują, że nie wszyscy amatorzy grzybów znają jednak lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policjanci z puckiej komendy apelują o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.
-
Przedszkolaki z wizytą w Komisariacie Policji we Władysławowie
Przedszkolaki z Wejherowa odwiedziły policjantów z Komisariatu Policji we Władysławowie. Komendant omówił z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu, w domu i na drodze. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały, także okazję porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy dyżurnego przyjmującej zgłoszenia od mieszkańców miasta i gminy Władysławowa.
-
Na terenie powiatu puckiego policjanci prowadzą dziś działania „NURD”
Dzisiaj od wczesnych godzin porannych na terenie całego powiatu puckiego policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Ta prowadzona cyklicznie akcja niezmiennie ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa szczególnej kategorii użytkowników dróg – niechronionych uczestników ruchu drogowego, do których zaliczamy zarówno osoby piesze, rowerzystów, jak również kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz urządzeniami wspomagającymi ruch.