Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Powiat pucki świeci przykładem. Policjanci rozdają odblaski i apelują o bezpieczeństwo.
Każdego dnia policjanci z powiatu puckiego dbają o bezpieczeństwo mieszkańców podczas codziennej służby. Funkcjonariusze nie tylko czuwają nad porządkiem na drogach, ale również aktywnie prowadzą działania profilaktyczne, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.
-
Policjanci z powiatu puckiego apelują o czujność i odpowiednie zabezpieczenie domów.
Okres Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającej się nocy sylwestrowej to czas wzmożonych wyjazdów i spotkań rodzinnych. Dla wielu mieszkańców oznacza to pozostawienie domu lub mieszkania bez nadzoru. Niestety, taka sytuacja bywa doskonałą okazją do „wzbogacenia się” dla włamywaczy. Policjanci z powiatu puckiego przypominają, że odpowiednie zabezpieczenia oraz stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa mogą skutecznie ochronić nasz dobytek.
-
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku przekazuje życzenia spokoju i radości w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
-
Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym – edukacja, która ma znaczenie
W Leśniewie odbyły się zajęcia edukacyjne skierowane do uczniów klas ósmych, realizowane w ramach wojewódzkiego pilotażowego projektu „Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym”, wspieranym jest przez Fundację Orlen dla Pomorza. Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pucku, którzy w przystępny i angażujący sposób poruszyli temat bezpieczeństwa w Internecie.
-
MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
W Żelistrzewie odbyło się spotkanie mikołajkowe dla najmłodszych. Wzięli w nim udział policjanci, którzy wykorzystując okazję przypomnieli zebranym dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Okres zimowy to czas, w którym dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Dlatego policjanci w prezencie mikołajkowym przekazali najmłodszym odblaski. Dodatkową atrakcją był pokaz pracy policyjnych psów służbowych.
-
Zderzenie dwóch pojazdów w Kazimierzu. Puccy policjanci apelują o ostrożność.
Na ul. Rumskiej w Kazimierzu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Cztery osoby zostały ranne. Kierowcy Opla, który doprowadził do zdarzenia, policjanci zatrzymali prawo jazdy.
-
Dzielnicowi z Juraty spotkali się z uczniami szkoły podstawowej
Dzielnicowi z Juraty przeprowadzili w Szkole Podstawowej spotkanie edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w codziennych kontaktach rówieśniczych. Funkcjonariusze omówili zasady właściwych zachowań, przypomnieli o wzajemnym szacunku oraz o tym, jak ważne jest reagowanie na przemoc, zarówno fizyczną, jak i psychiczną.
-
Policjanci z puckiej komendy uczestniczyli w uroczystym zakończeniu kampanii "Biała Wstążka"
Policjanci z puckiej komendy uczestniczyli w uroczystym zakończeniu kampanii "Biała Wstążka", która co roku przypomina o potrzebie przeciwdziałania przemocy i wspierania osób potrzebujących pomocy. To ważny moment podsumowania działań, rozmów i wspólnej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców
-
Mikołajki z policjantami z puckiej drogówki
Policjanci z puckiej drogówki po raz kolejny biorą udział w działaniach edukacyjno-profilaktycznych, łącząc przedświąteczny klimat z troską o bezpieczeństwo na drogach. W ramach akcji „Mikołajki z pomorską drogówką” funkcjonariusze prowadzą kontrole prewencyjne, których głównym celem jest promowanie zasad bezpiecznego i świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym.
-
Razem przeciwko przemocy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pucku
Dziś oficjalnie kończy się kampania Biała Wstążka, do której aktywnie przyłączyli się funkcjonariusze z powiatu puckiego. Jej celem było zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet oraz zachęcenie do podejmowania działań wspierających osoby pokrzywdzone.Policjanci wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku prowadzili liczne działania informacyjne i edukacyjne. Podczas spotkań zachęcali mężczyzn do noszenia białej wstążki – symbolu solidarności i stanowczego sprzeciwu wobec przemocy. Tłumaczyli, że przemoc może przybierać różne formy: fizyczną, psychiczną, seksualną, ekonomiczną czy społeczną, a jej skutki mogą towarzyszyć osobom pokrzywdzonym przez wiele lat. Ważnym elementem kampanii było pokazanie, że w przeciwdziałaniu przemocy kluczową rolę odgrywa współpraca Policji i służb społecznych. Policjanci reagują na zgłoszenia, zapewniają ochronę, podejmują interwencje i dbają o bezpieczeństwo osób zagrożonych. Pracownicy socjalni towarzyszą osobom pokrzyw