Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Puccy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas akcji „Wszystkich Świętych”
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku prowadzą wzmożone działania związane z obchodami Dnia Wszystkich Świętych. Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach dojazdowych, w rejonach cmentarzy oraz na parkingach. Apelujemy o rozwagę, cierpliwość i wzajemny szacunek na drodze.
-
BEZPIECZEŃSTWO NA CMENTARZACH
Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych – czas refleksji, spotkań rodzinnych i wzmożonego ruchu na drogach. Jak co roku, w tym okresie policjanci z Pucka i powiatu będą obecni w rejonach cmentarzy, by czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich odwiedzających groby swoich bliskich. Dzielnicowi przypominają o kilku zasadach, które pomogą spędzić te dni spokojnie i bezpiecznie: Zadbaj o swoje rzeczy osobiste – torebki i portfele trzymaj przy sobie, nie odkładaj ich na ławki ani nagrobki. Nie zostawiaj cennych przedmiotów w aucie – parkuj w wyznaczonych miejscach. Uważaj na dzieci i osoby starsze – ustalcie wcześniej punkt spotkania na wypadek, gdyby ktoś się zgubił. Zachowaj czujność po zmroku – noś elementy odblaskowe i reaguj na każde podejrzane zachowanie. Niech dni zadumy i pamięci o bliskich upłyną w spokoju i bezpieczeństwie.
-
ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – NOŚ ODBLASKI
Policjanci z puckiej drogówki przypominają pieszym, w tym seniorom, o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesiennym, gdy szybciej zapada zmrok, a widoczność na drodze jest znacznie ograniczona. Każdy, kto porusza się po zmroku poza obszarem zabudowanym powinien nosić odblask w sposób widoczny dla kierowców. Warto nosić je zawsze, również w mieście i dla własnego bezpieczeństwa. Świadomość o konieczności noszenia odblasków może spowodować realną zmianę – pojawienie się na ulicach jak największej ilości dzieci oraz dorosłych z elementami odblaskowymi. Dzięki temu niechronieni uczestnicy ruchu drogowego będą mniej narażeni na wypadki drogowe. Pamiętajmy, nosząc odblaski zwiększamy swoje bezpieczeństwo.
-
Policjantki z Władysławowa przypominały uczniom o zasadzach bezpieczeństwa
Dzielnicowe z Komisariatu Policji we Władysławowie odwiedziły uczniów szkoł podstawowych, by porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa. Mówiły o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach, cyberzagrożeniach i odpowiedzialność nieletnich. Mundurowe, w ramach tygodnia przeciwdziałania przemocy domowej, rozmawiały tez o formach przemocy.
-
Policjanci z Krokowej o bezpieczeństwie najmłodszych.
Policjanci z Komisariatu Policji w Krokowej odwiedzili uczniów szkół podstawowych w Żarnowcu. Tematem spotkań było bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły, podczas zabaw oraz prawidłowe reagowanie w sytuacjach zagrożenia.
-
44-latek z Pucka nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed policjantami pod wpływem narkotyków i doprowadził do kolizji.
Wczoraj policjanci z puckiej patrolówki interweniowali wobec kierowcy suzuki, który poruszał się osobówką stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Mimo użycia przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę. Po pościgu policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Pucka, który, jak się okazało, był pod wpływem narkotyków i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
-
Policjanci z powiatu puckiego sprawdzają miejsca przebywania osób w kryzysie bezdomności niosąc pomoc potrzebującym
Z nadejściem chłodniejszych dni i porannych przymrozków policjanci z powiatu puckiego rozpoczęli wzmożone kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności. Funkcjonariusze sprawdzają pustostany, ogródki działkowe, altanki oraz tereny leśne, rozmawiają z potrzebującymi i przekazują informacje o możliwościach uzyskania pomocy w ośrodkach wsparcia na terenie powiatu puckiego.
-
Policjanci z powiatu puckiego rozmawiają o zasadach bezpieczeństwie z odwiedzającymi groby przed Dniem Wszystkich Świętych.
Policjanci z powiatu puckiego już od wczoraj kontrolują cmentarze, by rozmawiać z odwiedzającymi groby o zasadach bezpieczeństwa przed dniem Wszystkich Świętych. Celem funkcjonariuszy jest zapewnienie spokoju, bezpieczeństwa i porządku w miejscach, które w najbliższych dniach odwiedzi wiele osób.
-
Zostań jednym z nas! Policjanci z powiatu puckiego zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zapraszają wszystkich, którzy chcą mieć realny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, do wstąpienia w szeregi Polskiej Policji. To nie tylko zawód, to służba, w której codzienna praca ma sens i znaczenie. Osoby zainteresowane mogą uzyskać wszelkie informacje dotyczące rekrutacji w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy przy ul. Dworcowej w Pucku.
-
Próbna ewakuacja w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku przeprowadzono próbną ewakuację wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Celem ćwiczenia było sprawdzenie organizacji, czasu reakcji oraz prawidłowego przebiegu ewakuacji w przypadku wystąpienia zagrożenia. Takie działania pozwalają doskonalić procedury bezpieczeństwa i utrwalać gotowość do działania w każdej sytuacji.