Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
W Rekowie doszło do potrącenia rowerzysty przez kierowcę peugeota. Policjanci apelują o uważność na drodze.
W Rekowie, podczas wykonywania manewru skrętu w ul. Lipową, kierujący peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, co doprowadziło do potrącenia 52-letniego cyklisty. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie wypadku drogowego.
-
Komendant Powiatowy Policji w Pucku uczestniczył w uroczystościach upamiętniających 86. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej
W dniu dzisiejszym Komendant Powiatowy Policji w Pucku wziął udział w uroczystościach upamiętniających 86. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej. Przeszedł w uroczystym szyku na cmentarz, gdzie złożył kwiaty przy pomniku poległych w obronie Ziemi Puckiej oraz ofiar obozu Stutthof.
-
Policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych uczniów i młodzieży w pierwszym dniu szkoły
Od rana, na terenie powiatu puckiego, trwają działania policyjne pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze z puckiej komendy odwiedzają szkoły, rozmawiają z uczniami i przekazują ważne zasady bezpieczeństwa, aby każdy mógł dotrzeć do szkoły i wrócić do domu bezpiecznie.
-
Dzielnicowy z Pucka przypomina o bezpieczeństwie na drodze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego
Dzisiaj dzielnicowy z Pucka spotyka się z najmłodszymi mieszkańcami, aby przypomnieć im, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze już 1 września. To ważne, by uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny z poczuciem bezpieczeństwa i świadomością, że o nich dbamy.
-
Dzielnicowy z puckiej komendy rozmawiał z plażowiczami o bezpiecznych zabawach i korzystaniu ze sprzętu wodnego
W ostatni tydzień wakacji dzielnicowy z puckiej komendy odwiedził plażowiczów , aby przypomnieć o zasadach bezpiecznej zabawy nad wodą i promować odpowiedzialne korzystanie ze sprzętu wodnego. Funkcjonariusz rozmawiał z plażowiczami, przypominając o bezpieczeństwie i trosce o siebie nawzajem, życząc wszystkim udanego i bezpiecznego końca wakacji.
-
Ostatnie dni wakacji z puckimi policjantami nad wodą
Policjantki z puckiej komendy aktywnie dbały o bezpieczeństwo plażowiczów podczas ostatnich dni wakacji. Mundurowe rozdawały opaski niezgubki, promując bezpieczne korzystanie z kąpieli i rozmawiając z młodzieżą. Życzyły wszystkim bezpiecznego powrotu do szkoły i udanego początku nowego roku szkolnego!
-
Kampania „Przemoc Karmi się Milczeniem”
Fundacja Centrum Praw Kobiet – oddział w Gdańsku, w sierpniu 2025 roku, zainaugurowała nową kampanię społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi na dramat przemocy domowej oraz na szkodliwość biernej postawy wobec niej.
-
Policjanci z Władysławowa zatrzymali pijanego kierowcę Audi, a na ul. Wejherowskiej w Pucku doszło do dachowania volkswagena.
Wczoraj wieczorem, około godziny 23:00, policjanci z Władysławowa zatrzymali na Ostrowie kierowcę audi, który prowadził pod wpływem alkoholu. Okazało się, że 53-letni mieszkaniec powiatu miał prawie 1,8 promila w organizmie. Wcześniej, po godz. 17:00, na ul. Wejherowskiej w Pucku, kierujący volkswagenem zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i dachował. Policjanci podczas czynności wyczuli od niego alkohol, jednak ze względu na obrażenia został przewieziony do szpitala. Policja apeluje o ostrożność na drodze, szczególnie w okresie powrotów z wakacji, i przypomina, że po alkoholu nie wsiada się za kierownicę.
-
Puccy kryminalni odzyskali portfel seniorki i zatrzymali kobietę, która przywłaszczyła znalezione mienie
W poniedziałek 65-letnia mieszkanka powiatu puckiego powiadomiła policjantów, że dzień wcześniej, zostawiła portfel z dokumentami i pieniędzmi na ławce pod blokiem, a następnie zorientowała się, że go nie ma. Kryminalni szybko ustalili i zatrzymali sprawczynię, która przywłaszczyła mienie seniorki. 41-letnia mieszkanka powiatu puckiego odpowie między innymi za przywłaszczenie i usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem, po tym, jak kilkakrotnie próbowała wypłacić pieniądze przy użyciu karty bankomatowej pokrzywdzonej seniorki.
-
Bezpieczna droga do szkoły z puckimi policjantami
Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych zwiększy się ruch samochodów, jak i pieszych, dlatego też policyjnych patroli w tych miejscach na pewno nie zabraknie.