Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
WŁAMANIE DO DOMU-SPRAWCY ZATRZYMANI
Policjanci z puckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z domów na terenie Pucka łupem przestępców padła biżuteria i sprzęt elektroniczny Straty wyceniono na ponad 1400 zł. Sąd zastosował wobec 36-latka i 56-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Młodszy ze sprawców usłyszał zarzuty włamania w warunkach recydywy za co może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.
-
DEBATA Z MIESZKAŃCAMI ŻARNOWCA
Wczoraj w Szkole Podstawowej w Żarnowcu policjanci z Pucka wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców miejscowości pod hasłem ,,POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”. Głównym celem spotkania było określenie, w jaki sposób Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę zagrożeń Bezpieczeństwa.
-
POLICJANTKI ROZMAWIAŁY Z UCZNIAMI O CYBERPRZEMOCY
Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół w Żelistrzewie. Podczas spotkania funkcjonariuszki omówiły tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w wolnym czasie. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań.
-
POLICJANCI Z PUCKA WŚRÓD NAJLEPSZYCH POLICJANTÓW SŁUŻBY KRYMINALNEJ W WOJEWÓDZTWIE
W ubiegłym tygodniu w Szkole Policji w Słupsku odbyła się III edycja wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2017.” Wśród najlepszych mundurowych województwa pomorskiego znaleźli się policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Pucku sierż.szt. Igor Roguszewski oraz asp. Andrzej Hinz.
-
POLICJANCI OPOWIADAJĄ O KRAJOWIE MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa w Pucku, podobnie jak na terenie całego województwa pomorskiego, od lipca 2016 roku. Województwo pomorskie jako jedno z trzech zostało wytypowane do jej pilotażowego prowadzenia. Obecnie aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju.
-
WYPADEK W POŁCZYNIE. POLICJANCI APELUJĄ O ROZWAGĘ.
Policjanci z Komendy Powiatowej w Pucku ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło w Połczynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-latek jadąc renault w kierunku Połczyna rozpoczął wyprzedzanie poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego uderzył bokiem mercedesa, który go wyprzedzał. Kierowca mercedesa był trzeźwy. Kierujący renault i jego pasażer trafili do szpitala.
-
ZBIÓRKA KRWI POŁĄCZONA Z BEZPIECZEŃSTWEM W RUCHU DROGOWYM
W poniedziałek przy Komendzie Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Pucku zorganizował wspólnie z policjantami zbiórkę krwi dla potrzebujących. Policjanci w tym samym czasie propagowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a w szczególności korzystanie z elementów odblaskowych.
-
KIEROWAŁ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW
Policjanci każdego dnia kontrolują kierowców i zatrzymują tych, którzy jeżdżą samochodami pod wpływem środków odurzających. Również wczoraj podczas patrolowania Pucka na jednej z ulic policjanci sprawdzili kierowcę opla. Okazało się, że 26-latek był pod wpływem narkotyków. Za kierowanie pod wpływem substancji narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lata.
-
KIEROWAŁ MIMO COFNIĘTYCH UPRAWNIEŃ – TERAZ GROZI MU NAWET 2 LATA WIĘZIENIA
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej Po chwili okazało się, że 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
-
POLICJANCI URATOWALI SAMOBÓJCĘ
Szybka reakcja policjantów z patrolu przyczyniła się do uratowania 23- latka, który próbował targnąć się na własne życie Mężczyzna próbował podciąć sobie gardło. Policyjna pomoc przyszła w odpowiednim momencie i nie doszło tragedii. 23-letni mieszkaniec powiatu puckiego został przewieziony do szpitala psychiatrycznego.