Oficer Prasowy

Oficer Prasowy

 

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Pucku

asp.szt. Joanna Samula-Gregorczyk

 

Kontakt z oficerem prasowym w dni powszednie od godziny 7:30 - 15:30 

W godzinach popołudniowych, sobotę, niedzielę i święta prosimy dzwonić tylko w sytuacjach nadzwyczajnych.

tel. 4774- 25- 250 , 691-420-561 

e-mail: rzecznik.puck@gd.policja.gov.pl

 

 

Oficer prasowy odpowiada wyłącznie na korespondencję przesłaną przez dziennikarzy. 

Korespondencja powinna zawierać:  imię i nazwisko dziennikarza, nazwę redakcji i numer telefonu. 

Pozostałe listy przekazywane są do odpowiednich komórek organizacyjnych Komendy Powiatowej Policji, które udzielają odpowiedzi na korespondencję. 

 

 

W przypadku nieobecności oficera prasowego zastępstwo pełni

 kom. Monika Bradtke

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Oficer Prasowy realizuje politykę medialną puckiej Policji.

Przy pomocy regionalnych i ogólnopolskich mediów przekazuje ważne informacje o działaniach Policji na terenie powiatu puckiego.


PODSTAWOWY ZAKRES ZADAŃ OFICERA PRASOWEGO
 

¤ Informowanie środków masowego przekazu o działaniach i przedsięwzięciach podejmowanych przez Komendanta Powiatowego Policji w Pucku

¤ Udzielanie informacji środkom masowego przekazu w zakresie odpowiedzi na pytania oraz dotyczących działania puckiej Policji

¤ Administrowanie strony internetowej KPP Puck oraz jej aktualizacja

¤ Prowadzenie i administrowanie Biuletynu Informacji Publicznej KPP Puck

¤ Obsługa poczty elektronicznej KPP Puck i Oficera Prasowego
 


UWAGA!!! korespondencja niebędąca skargą lub wnioskiem na funkcjonowanie Policji, będzie przekazywana do odpowiednich komórek jednostki bez powiadamiania strony. Organ udziela odpowiedzi na skargi i wnioski wyłącznie w formie pisemnej. Skargę lub wniosek niezawierający imienia, nazwiska (nazwy) i adresu składającego pozostawia się bez rozpoznania (§ 8 ust. 1 Rozporządzenia RM z dnia 08.01.2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków - Dz. U. nr 5 poz. 46) 

 

* Informujemy, że zgodnie z orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego (II SAB 372/03) obowiązek udostępniania informacji publicznej nie dotyczy informacji ogólnodostępnej, bądź informacji będącej już w posiadaniu wnioskującego o jej udostępnienie.

Ponadto, w myśl wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego  (sygn. II S.A. 3301/02), w przypadku domagania się informacji o obowiązującym prawie oraz informacji o zastosowaniu tego prawa w konkretnej sprawie indywidualnej - ustawa o dostępie do informacji publicznej nie znajduje zastosowania. Na podstawie art. 1 ust. 2, dostęp do treści aktów prawnych regulowany jest odrębną ustawą z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych. Informacja taka nie ma charakteru informacji publicznej, nie dotyczy bowiem faktów, lecz stosowania prawa w indywidualnej sprawie.

Udostępnienie informacji na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku (art. 13 ustawy o dostępie do informacji publicznej w związku z art. 3a ustawy Prawo prasowe). Jeżeli udostępnienie informacji publicznej we wskazanym terminie będzie niemożliwe, zostaniecie Państwo powiadomieni, o powodach opóźnienia w przekazaniu informacji oraz o nowym terminie realizacji wniosku, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące.

Ograniczeniu podlega dostęp do informacji publicznej w przypadku informacji niejawnych lub innych tajemnic ustawowo chronionych lub ze względu na prywatność osoby (art. 5 ustawy o dostępie do informacji publicznej).

 

 

Powrót na górę strony