Aktualności

Aktualności

AKTUALNOŚCI  

POLICYJNE ZABEPIECZENIE SKOKÓW SPADOCHRONOWYCH DO WODY
 

W miniony piątek Puccy Wodniacy wspólnie z m.in. żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, komandosami Jednostki Wojskowej Grom, Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, funkcjonariuszami straży granicznej i Państwowej Straży Pożarnej zabezpieczali rejon zatoki Puckiej na wysokości półwyspu gdzie odbyły się wojskowe skoki spadochronowe do wody. Zabezpieczenie przebiegło sprawnie i nie odnotowano żadnych incydentów.

 W piątek od godz. 11:30 policjanci z ogniwa prewencji na wodzie, żołnierze i funkcjonariusze innych służb zabezpieczali rejon zatoki Puckiej na wysokości półwyspu gdzie odbyły się skoki spadochronowe do wody w których brali udział żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. 


Nad bezpieczeństwem w czasie imprezy czuwał patrol puckich "wodniaków". W zabezpieczeniu imprezy zaangażowani byli również żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, komandosi Jednostki Wojskowej Grom oraz Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, funkcjonariusze z Oddziału Morskiego Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej z Pucka, ratownicy WOPR z Gdyni, przedstawiciele Urzędu Morskiego . 

Spadochroniarze wyskakiwali z unoszącego się nad Zatoka Pucką śmigłowca aby następnie wylądować bezpiecznie w wodzie. Kolejno operatorzy wyznaczonych motorówek podpływali w pobliżu wylądowania skoczków aby zabezpieczyć skoczka oraz sprzęt w który był wyposażony. 

W sumie oddano kilkadziesiąt skoków do wody. Nad całością czuwali policjanci z Ogniwa Wodnego Puckiej Komendy którzy mieli za zadanie patrolowania wyznaczonego terenu aby zapobiec wpłynięciu innych jednostek pływających na teren ćwiczeń wojskowych. 

Policyjne zabezpieczenie przebiegło sprawnie dzięki zaangażowaniu puckich wodniaków i innych służb, nie odnotowano żadnych incydentów.

POLICYJNI "WODNIACY" Z PUCKA POMOGLI WINDSURFINGOWCOWI
 

Puccy policjanci z ogniwa prewencji na wodzie pomogli turyście z Opola, dryfującemu na zatoce. Złe warunki atmosferyczne w postaci silnego wiatru oraz prądu znoszącego mężczyznę w głąb zatoki i zmęczenie- to wszystko nie sprzyjało bezpiecznemu dotarciu do brzegu. Na szczęście z pomocą przyszli policyjni wodniacy.

 Służba policyjnych „wodniaków” ma szeroki wachlarz działań. To wspólne przedsięwzięcia z innymi służbami m.in., strażą rybacką, WOPR-em i innymi, ale także dbanie o bezpieczeństwo wypoczywających nad czy na wodzie. Służba czasami ogranicza się tylko do pouczeń, czy zwrócenia uwagi na prawidłowe zachowania. Zdarza się jednak i tak, że trzeba podejmować bardzo szybko trafne decyzje, by nie doszło do tragedii. 


W miniony czwartek (18.08.16) o godzinie 14.00 patrol "wodniaków", pełniący służbę na zatoce Puckiej dostrzegł, że jeden z mężczyzn pływających na desce windsurfingowej znajdujący się na wodzie potrzebuje pomocy. 

Mundurowi natychmiast podpłynęli do mężczyzny. Jak się okazało, mężczyźnie brakowało sił na postawienie żagla a dodatkowo nie była w stanie płynąć. Robiło się coraz zimniej i wiał bardzo silny wiatr i zaczął padać deszcz. 

Policjanci wzięli deskę na hol, po czym bezpiecznie dopłynęli z mężczyzną do brzegu który był oddalony o kilkaset metrów.


SZKOLENIE OGNIWA WODNEGO PUCKIEJ KOMENDY
 

Policjanci Ogniwa Wodnego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych brali udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa wodnego. Szkolenie odbyło się na terenie zatoki puckiej. Policjanci ćwiczyli m.in. skoki ratownicze, pływanie pod wodą oraz holowanie osoby zagrożonej.

 Aby skutecznie i efektywnie pełnić służbę na wodach i terenach przywodnych oraz nieść pomoc z zakresu ratownictwa wodnego osobom korzystającym z kąpieli czy sportów wodnych na terenie zatoki, policjanci muszą doskonalić swoje umiejętności. Policjanci na co dzień wchodzący w skład ogniwa wodnego puckiej komendy mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców i turystów spędzających wolny czas nad wodą, podnosili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego nabyte w ośrodkach szkoleniowych polskiej policji . 


Celem szkolenia było podniesienie sprawności policjantów pływających na łodzi motorowej Policji w zakresie bezpiecznego udzielania pomocy osobom poszkodowanym w obrębie środowiska wodnego, a w szczególności: 

• udzielania pomocy osobom zagrożonym utonięciem,
• posługiwania się sprzętem przydatnym w ratownictwie wodnym,
• podejmowania skutecznych zabiegów resuscytacyjnych,
• pływanie sposobami stosowanymi w ratownictwie wodnym,
• wykonywanie skoków ratunkowych i innych sposobów bezpiecznego wejścia do wody,
• pływanie pod wodą i nurkowanie,
• holowanie osoby zagrożonej,
• taktyki i techniki interwencji.


 POLICJANCI ZLIKWIDOWALI SIECI KŁUSOWNICZE
 

Działania policjantów z Pucka przeprowadzone przy wykorzystaniu łodzi hybrydowej dały efekty w postaci zabezpieczonych sieci i innych narzędzi kłusowniczych. Z sieci uwolniono nielegalnie złowione ryby. Akcja przeprowadzona została na Zatoce Puckiej.

 
Policjanci pracujący w ogniwie wodnym w Pucku prowadzą na co dzień działania skierowane przeciwko kłusownikom. Podczas służby mundurowi przeszukują wielki obszar akwenu wodnego jakim jest zatoka Pucka. Wówczas zabezpieczane są narzędzia kłusownicze. W trakcie działań kontrolowane są również obszary płycizny gdzie istnieje podejrzenie, że kłusownicy ustawiają sidła, w które zostają schwytane duże ilości ryb. 


Ostatnia kontrola akwenu przeprowadzona przez mundurowych miała na celu ochronę środowiska jak również wykrycie prowadzenia odłowu ryb bez rejestracji działalności rybołówczej i uprawnień wędkarskich, używania do połowu nielegalnych i niedopuszczalnych narzędzi. 

Efektem pracy puckich policjantów jest zabezpieczenie dwóch zestawów rybackich sieci typu żak, trzech pułapek wykonanych przez kłusowników mających za zadanie połów danych gatunków oraz uwolnienie nielegalnie złowionych ryb.


POLICJANCI PRZECIW KŁUSOWNIKOM
 

Działania policjantów z Pucka przeprowadzone przy wykorzystaniu łodzi hybrydowej dały efekty w postaci zabezpieczonych sieci i innych narzędzi kłusowniczych. Z sieci uwolniono nielegalnie złowione ryby. Akcja przeprowadzona została na Zatoce Puckiej.

 Policjanci pracujący w ogniwie wodnym w Pucku prowadzą na co dzień działania skierowane przeciwko kłusownikom. Podczas codziennej służby mundurowi przeszukują wielki obszar akwenu wodnego jakim jest zatoka Pucka. Wówczas zabezpieczane są narzędzia kłusownicze. W trakcie działań kontrolowane są również obszary płycizny gdzie istnieje podejrzenie, że kłusownicy ustawiają sidła, w które zostają schwytane duże ilości ryb. 

Ostatnia kontrola akwenu przeprowadzona przez mundurowych miała na celu ochronę środowiska jak również wykrycie prowadzenia odłowu ryb bez rejestracji działalności rybołówczej i uprawnień wędkarskich, używania do połowu nielegalnych i niedopuszczalnych narzędzi. Efektem pracy puckich policjantów jest zabezpieczenie ponad 100 metrów sieci, 10 zestawów rybackich typu żak, innych narzędzi kłusowniczych oraz uwolnienie nielegalnie złowionych ryb.

link do artykułu w prasie  


 


 

 

POCZĄTEK ...

DOFINANSOWANIE NA SPRZĘT DO WALKI Z KŁUSOWNICTWEM

 

Komendant Powiatowy Policji w Pucku podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku umowę o dofinansowanie ze środków unijnych na sprzęt do walki z kłusownictwem. Kwota projektu na zakup m.in. łodzi motorowej, samochodu terenowego oraz sprzętu noktowizyjnego to ponad 520 tys. złotych. Unijne dofinansowanie wyniesie ponad 360 tys. złotych. W I kwartale 2015 roku funkcjonariusze rozpoczną procedurę zakupu sprzętu.


Komendant Powiatowy Policji w Pucku insp. Piotr Bolin podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku umowę o dofinansowanie ze środków unijnych na sprzęt do ochrony środowiska i walki z kłusownictwem na terenie Powiatu Puckiego. Wnioskowana kwota dofinansowania wynosi ponad 360 tys. złotych, natomiast kwota całego projektu z przeznaczeniem na zakup m.in.: łodzi motorowej z przyczepą, samochodu terenowego oraz sprzętu noktowizyjnego do działań nocnych to ponad 520 tys. złotych. Różnicę sfinansują policjantom lokalne samorządy.

Powiat pucki to obszar posiadający linię brzegową Morza Bałtyckiego i Zatoki Gdańskiej długości aż 128 kilometrów oraz jeziora, rzeki i tereny rezerwatów przyrody. Ta unikatowość środowiska przyrodniczego nakłada na policjantów prowadzenie działań zapobiegających kłusownictwu oraz niszczeniu przyrody. Pomysł na wykorzystanie pieniędzy ze środków unijnych na ochronę wartości przyrodniczej powiatu narodził się w ubiegłym roku. W październiku 2013 roku Komenda Powiatowa Policji w Pucku złożyła do Lokalnej Grupy Rybackiej we Władysławowie wniosek o dofinansowanie do zakupu sprzętu wartości ponad 520 tys. złotych w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013”.

Cel projektu puckich mundurowych o nazwie „Walka z kłusownictwem na terenie Powiatu Puckiego”, który będzie realizowany dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej oraz lokalnych samorządów zakładać będzie oprócz przeciwdziałania zagrożeniom także szeroko rozumianą prewencję, a więc i edukację podnoszącą świadomość mieszkańców o zagrożeniach środowiska naturalnego.

 W I kwartale 2015 roku funkcjonariusze rozpoczną procedurę zakupu sprzętu i realizację postawionych sobie celów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

link do artykułu

link do artykułu w prasie

link do artykułu w prasie

link do materiału filmowego TTM

  

 Nowa łódź motorowa i samochód terenowy

 Sprzęt zakupiono dzięki pozyskaniu unijnej dotacji i lokalnych samorządów. Będzie wykorzystywana do patrolowania Zatoki Puckiej, do usuwania sieci kłusowniczych, a także sieci źle ustawionych i zagrażających innym użytkownikom akwenu. Łódka, tak jak nowy samochód i sprzęt noktowizyjny, mają służyć głównie do walki z kłusownictwem.
 

 Nowy sprzęt puckiej policji kosztował ok. pół miliona złotych. Ponad 350 tysięcy pochodzi z funduszy unijnych z Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej z Władysławowa. Reszta to wkład wszystkich samorządów z terenu Powiatu Puckiego.
 


 

  

 POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z UCZNIAMI W RAMACH PROJEKTU WALKI Z KŁUSOWNICTWEM

 

Wczoraj mundurowi puckiej komendy wzięli udział w dwóch spotkaniach z uczniami na temat ochrony środowiska naturalnego. Policjanci do wspólnej prelekcji zaprosili przedstawicieli Państwowej Straży Rybackiej aby dokładnie zobrazować najmłodszym problem kłusownictwa ryb. Ograniczanie tego zjawiska to jeden z celów projektu „Po ryby” w ramach którego puccy funkcjonariusze otrzymali z Unii Europejskiej dofinansowanie na zakup sprzętu na walkę z kłusownictwem.

 

Wczoraj przed południem puccy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Starzynie, aby poruszyć problem kłusownictwa ryb. W ten sposób funkcjonariusze podsumowywali program profilaktyczny dotyczący ochrony środowiska naturalnego, który to realizowali w ramach projektu o nazwie „Walka z kłusownictwem na terenie Powiatu Puckiego”. Również wczoraj funkcjonariusze odwiedzili uczniów Zespołu Szkół w Darzlubiu aby zwiększyć świadomość o zagrożeniach jakie niesie ze sobą kłusownictwo. Na spotkaniu mundurowi opowiadali najmłodszym o ochronie środowiska naturalnego i roli Policji w tej kwestii, oraz o tym jak wygląda praca strażników rybackich. Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom przepisy które pozwalają na zgodne z prawem odławianie ryb a także sankcje, które grożą kłusownikom. Mundurowi podczas wczorajszych spotkań chcieli zwrócić uwagę uczniów na charakterystykę powiatu Puckiego jako obszaru posiadającego linię brzegową Morza Bałtyckiego i Zatoki Gdańskiej długości aż 128 kilometrów oraz jeziora, rzeki i tereny rezerwatów przyrody.

Właśnie ta unikatowość środowiska przyrodniczego nakłada na policjantów prowadzenie działań zapobiegających kłusownictwu oraz niszczeniu przyrody. Dzięki przystąpieniu do projektu, którego część inwestycyjna dobiega właśnie końca puccy policjanci będą już niebawem wykorzystywać w służbie m.in. nowoczesną łódź motorową zakupioną wraz z samochodem terenowym i przyczepą oraz sprzęt noktowizyjny do działań nocą, lornetki czy szperacz.

Policjanci pełniący służbę na akwenach wodnych powiatu puckiego, w trakcie nadchodzących wakacji będą nie tylko pilnować porządku i bezpieczeństwa ale również egzekwować przestrzegania przepisów o rybactwie. Mundurowi będą aktywnie wspierać działania na rzecz walki z kłusownictwem wykorzystując nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach projektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

link do artykułu

link do artykułu

link do artykułu w prasie

 

 

 

 


 

 STERNICY „PO SPOŻYCIU” BĘDĄ KARANI GRZYWNĄ

Od wczoraj obowiązują nowe przepisy ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Od 25 czerwca 2015r. grzywny będą grozić tym sterującym statkami, pontonami, kajakami czy rowerami wodnymi, którzy wypiją nawet niewielką ilość alkoholu. Mundurowi wobec takich sterujących stosować będą zasadę „zero tolerancji”.

W trakcie nadchodzących wakacji policjanci pełniący służbę na akwenach wodnych powiatu puckiego, będą nie tylko pilnować porządku i bezpieczeństwa ale również egzekwować przestrzegania przepisów o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Dotychczas obowiązujące przepisy przewidywały grzywnę osobom prowadzącym statek "w stanie nietrzeźwości", czyli wtedy gdy zawartość alkoholu w ich organizmie przekracza 0,5 promila. Po obostrzeniach, które wprowadza ustawa funkcjonariusze Policji oraz inne uprawnione służby będą wymierzać grzywny również sternikom "po użyciu alkoholu", czyli gdy jego zawartość w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. W treści ustawy zastąpiono dotychczas używane określenie „w stanie nietrzeźwości” zastępując je określeniem „po spożyciu” alkoholu lub podobnie działającego środka. Tym samym ustawodawca zaostrzył przepisy i umożliwił organom ścigania nakładanie kar na osoby stanowiące zagrożenie dla siebie i innych korzystających z obszarów wodnych.

Podczas rozpoczynających się właśnie wakacji puccy mundurowi do zapewnienia bezpieczeństwa i egzekwowania przepisów prawa będą wykorzystywać nowoczesny sprzęt m.in. łódź motorową, noktowizory, czy szperacz zakupione w ramach unijnego projektu „PO RYBY”.

 

link do artykułu

 


SZKOLENIE OGNIWA WODNEGO PUCKIEJ KOMENDY

 Policjanci Ogniwa Wodnego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku brali udział w szkoleniu z zakresu działań podejmowanych na obszarach wodnych oraz terenach przywodnych. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele innych służb i instytucji zajmujących się tą problematyką. 


Wczoraj w komendzie policji zorganizowano szkolenie dla funkcjonariuszy pełniących służbę na wodach Zatoki Puckiej, jak również na ujściach rzek, znajdujących się na terenie powiatu puckiego.

W szkoleniu puckich wodniaków uczestniczyli m.in. przedstawiciele takich służb i instytucji państwowych jak Państwowa Straż Rybacka w Gdańsku, Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego w Gdyni, Polski Związek Wędkarski oraz członkowie komisji ds. ochrony i zagospodarowania wód. Spotkanie miało na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń jak również skoordynowanie w najbliższej przyszłości wspólnych działań mających zapobiegać kłusownictwu na terenie akwenów wodnych w powiecie puckim.

link do artykułu w prasie


 POLICJANCI PRZECIW KŁUSOWNIKOM

Działania policjantów z Pucka przeprowadzone przy wykorzystaniu nowej łodzi hybrydowej dały efekty w postaci zabezpieczonych sieci i innych narzędzi kłusowniczych. Z sieci uwolniono kilkadziesiąt ryb. Akcja przeprowadzona została na Zatoce Puckiej.

Policjanci pracujący w ogniwie wodnym w Pucku prowadzą na co dzień działania skierowane przeciwko kłusownikom. Podczas codziennej służby mundurowi przeszukują wielki obszar akwenu wodnego jakim jest zatoka Pucka. Wówczas zabezpieczane są narzędzia kłusownicze. W trakcie działań kontrolowane są również obszary płycizny gdzie istnieje podejrzenie, że kłusownicy ustawiają sidła, w które zostają schwytane duże ilości ryb.


Ostatnia kontrola akwenu przeprowadzona przez mundurowych miała na celu ochronę środowiska jak również wykrycie prowadzenia odłowu ryb bez rejestracji działalności rybołówczej i uprawnień wędkarskich, używania do połowu nielegalnych i niedopuszczalnych narzędzi. Efektem pracy puckich policjantów jest zabezpieczenie ponad 150 metrów sieci oraz innych narzędzi kłusowniczych oraz uwolnienie kilkudziesięciu ryb.
 RAZEM PRZECIWKO KŁUSOWNIKOM
 

W poniedziałek naczelnik wydziału prewencji zorganizował szkolenie, w którym uczestniczyli policjanci ogniwa wodnego oraz funkcjonariusze Społecznej Straży Rybackiej. Podsumowano dotychczasową współpracę jak również zaplanowano kolejne działania na przyszły rok.

 W ramach realizacji przedsięwzięć z programu unijnego „WALKA Z KŁUSOWNICTWEM NA TERENIE POWIATU PUCKIEGO” naczelnik wydziału prewencji puckiej komendy zorganizował szkolenie w którym uczestniczyli przedstawiciele Społecznej Straży Rybackiej oraz puccy mundurowi należący do ogniwa wodnego. Podczas spotkania została podsumowana wspólna współpraca na rzec ochrony obszarów chronionych znajdującym się na obszarze wodnym w powiecie puckim. Umówione zostały zasady stosowania przepisów prawa dotyczących ochrony środowiska w tym również działalności kłusowniczej, określono rejony najbardziej zagrożone, w których najczęściej będzie trzeba wzmocnić działalność funkcjonariuszy. 

Zaplanowano dalsze działania mające zmniejszenie działalności kłusowniczej na terenach jezior, rzek i rezerwatów przyrody powiatu puckiego.

link do artykułu w prasie 

KŁUSOWNICY W RĘKACH POLICJI

W miniona niedzielę puccy policjanci udaremnili dwóm kłusownikom nielegalny połów ryb na terenie rezerwatu ,, Beka’’. W ich aucie mundurowi zabezpieczyli przedmioty służące do nielegalnego połowu ryb. Teraz 38 i 41- letniemu mieszkańcowi Pucka grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

 W niedzielę puccy mundurowi w czasie patrolu rezerwatu ,, Beka’’ zauważyli dwóch mężczyzn którzy zaparkowali auto na terenie parku przyrodniczego. Na widok radiowozu mężczyźni odrzucili torbę do pobliskich trzcin. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn, którymi okazali się 38 i 41 letni mieszkańcy Pucka.


Policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli torbę, w której znajdowały się 4 zestawy sieci o łącznej długości ponad 50 metrów. Mężczyźni nie posiadali żadnych zezwoleń i nie mogli posługiwać się narzędziami rybackimi, które służą tylko do profesjonalnego połowu ryb.

W trakcie przeszukania auta m-ki Volvo stróże prawa ujawnili kolejne przedmioty służące do działalności kłusowniczej ryb. Nielegalne narzędzia zostały zabezpieczone. Najprawdopodobniej dzięki czujność policjantów nie doszło do nielegalnego połowu.

Teraz mundurowi sprawę skierują do sądu. Za popełnione wykroczenie mieszkańcom Pucka grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych.
 

link do artykułu w prasie

  POLICJA ZLIKWIDOWAŁA SIECI KŁUSOWNIKÓW

Policjanci ogniwa wodnego wraz z społeczną strażą rybacką namierzyli obóz kłusowników a w nim ukryte przedmioty służące do nielegalnych połowów ryb.  Nielegalną kryjówkę mundurowi ujawnili na terenie rezerwatu przyrody.

 W piątek popołudniu policjanci z ogniwa wodnego puckiej komendy patrolując rezerwat przyrody, zauważyli i zabezpieczyli sprzęt przeznaczony do kłusownictwa ryb. Mundurowi znaleźli cztery zestawy sieci rybackich, konstrukcje metalowe, służące do montażu sprzętu połowowego, nieprzemakalne ubrania używane przez kłusowników .


 Stróże prawa  mając podejrzenie, że w pobliżu może znajdować się więcej nielegalnego sprzętu, bardzo dokładnie przeszukali pozostały teren rezerwatu, ze szczególnym uwzględnieniem terenu wzdłuż rzeki. Tam mundurowi znaleźli ukryte w zaroślach i przygotowane do nielegalnego połowu ryb kolejne trzy siatki żyłkowe.

 Łączna długość zabezpieczonych sieci podczas skoordynowanych wspólnych działań policji i społecznej straży rybackiej wyniosła ponad 300 metrów. Teraz zabezpieczony sprzęt kłusowniczy stróże prawa  przekażą Państwowej Straży Rybackiej.

 Za kłusownictwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

link do artykułu w prasie 

link do artykułu w prasie
WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJI I SPOŁECZNEJ STRAŻY RYBACKIEJ

Wspólna akcja policji i społecznej straży rybackiej przyniosła kolejne efekty w postaci zabezpieczonych sieci i innych narzędzi kłusowniczych. Działania zostały przeprowadzone na terenie rezerwatu przyrody oraz ujściach rzek na terenie powiatu puckiego.

 Policjanci z wydziału wodnego w Pucku oraz działacze ze społecznej straży rybackiej przeprowadzili ponownie działania skierowane przeciwko kłusownikom. Na podstawie wcześniejszych informacji skontrolowali bagniste tereny rzeki Redy.  Kontrola obszaru wodnego miała na celu ujawnienie nie zgodnego z prawem odłowu ryb , używania do tego celu , nieodpowiednich i niedopuszczalnych narzędzi kłusowniczych. Wspólna akcja przyniosła skutek w postaci zabezpieczonych ponad 200 metrów sieci oraz innych narzędzi kłusowniczych.

 To kolejne działania stróży prawa puckiej komendy oraz społecznej straży rybackiej mające na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród społeczności powiatu puckiego jak również ochrona środowiska naturalnego naszego regionu.


link do artykułu w prasie

  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
Powrót na górę strony