Termin profilaktyka wywodzi się z języka greckiego (prophylassein) co oznacza „ strzec się, zapobiegać”. W praktyce znaczenie to wiąże się z zapobieganiem niekorzystnym zjawiskom, wypadkom, przestępstwom, uzależnieniom. "Profilaktykę" definiuje się jako "ogół działań zapobiegawczych niepożądanym zjawiskom w rozwoju i zachowaniu się ludzi". Do zadań Policji należy inicjowanie i organizowanie działań ukierunkowanych na zapobieganie przestępczości i innym negatywnym zjawi
Termin profilaktyka wywodzi się z języka greckiego (prophylassein) co oznacza „ strzec się, zapobiegać”. W praktyce znaczenie to wiąże się z zapobieganiem niekorzystnym zjawiskom, wypadkom, przestępstwom, uzależnieniom. "Profilaktykę" definiuje się jako "ogół działań zapobiegawczych niepożądanym zjawiskom w rozwoju i zachowaniu się ludzi". Do zadań Policji należy inicjowanie i organizowanie działań ukierunkowanych na zapobieganie przestępczości i innym negatywnym zjawiskom społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wystepujących wśród dzieci i młodzieży. Ważnym aspektem jest również profilaktyka realizowana wśród dorosłych przedstawicieli społeczeństwa.
Termin profilaktyka wywodzi się z języka greckiego (prophylassein) co oznacza „ strzec się, zapobiegać”. W praktyce znaczenie to wiąże się z zapobieganiem niekorzystnym zjawiskom, wypadkom, przestępstwom, uzależnieniom.
"Profilaktykę" definiuje się jako "ogół działań zapobiegawczych niepożądanym zjawiskom w rozwoju i zachowaniu się ludzi".
Do zadań Policji należy inicjowanie i organizowanie działań ukierunkowanych na zapobieganie przestępczości i innym negatywnym zjawiskom społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wystepujących wśród dzieci i młodzieży. Ważnym aspektem jest również profilaktyka realizowana wśród dorosłych przedstawicieli społeczeństwa.