Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
MIKOŁAJE W MUNDURACH
W sobotę puccy mundurowi wzięli udział w spotkaniu mikołajkowym na puckim rynku, podczas którego promowali program prewencyjny "Kręci mnie bezpieczeństwo...". Funkcjonariusze dla dzieci i dorosłych przygotowali konkursy wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i rozdawali elementy odblaskowe. Dzieci mogły obejrzeć także policyjny radiowóz, ambulans pogotowia ruchu drogowego.
-
ĆWICZENIA PODODDZIAŁU KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W GDAŃSKU
4 grudnia na terenie stadionu MOKSiR w Pucku zorganizowane zostały ćwiczenia Plutonu Nieetatowego Poddziału Policji. Funkcjonariusze podczas wykładów oraz ćwiczeń doskonalili między innymi taktykę rozproszenia tłumu oraz zatrzymywania osób z wykorzystaniem pojazdów służbowych. Takie typu szkolenia mają na celu usprawnienie szybkiego i bezpiecznego działania pododdziału.
-
„DZIEŃ ODBLASKÓW 2017”
06 12 2017r policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, a podczas kontroli drogowych będą rozdawali odblaski.
-
ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ – POINFORMUJ O TYM POLICJĘ!
Policjanci kryminalni prowadzą czynności w sprawie spowodowania obrażeń u małoletniego w dniu 05 grudnia 2017 roku w Pucku. Związek ze sprawą ma mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które go rozpoznają lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
-
UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA W DRODZE DO SZKOŁY
Policjantka z puckiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa", spotkała się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Pucku. Podczas spotkania funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności o tym dlaczego warto stosować elementy odblaskowe. Partnerem akcji "Uczę się bezpieczeństwa" jest Fundacja LOTOS, która przygotowała dla dzieci specjalne odblaskowe worki.
-
TWOJE ŚWIATŁA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
W dniach 28 listopada-17 grudnia br. Policja prowadzić będzie ogólnopolską kampanię na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chcemy zwrócić uwagę kierowców na to, jak ważne jest sprawne oświetlenie pojazdu.
-
DZIAŁANIA „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów puccy funkcjonariusze prowadzą dziś powiatowe działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania zostaną oparte o kontrolę miejsc, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
-
EGZAMIN STRZELECKI POLICJANTÓW
Policjanci z powiatu puckiego przystąpili do egzaminu strzeleckiego. W obowiązkowym strzelaniu udział wzięli wszyscy funkcjonariusze z całej jednostki. Tego typu działania oraz szkolenia strzeleckie prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego policjantów.
-
PUCK- ZBIÓRKA KRWI POŁĄCZONA Z KAMPANIĄ „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO”
Po raz kolejny przy Komendzie Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Pucku zorganizował wspólnie z policjantami zbiórkę krwi dla potrzebujących. Policjantki w tym samym czasie w ramach kampanii promującej bezpieczeństwo pn. ,, Kręci mnie bezpieczeństwo’’ propagowały bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a w szczególności korzystanie z elementów odblaskowych.
-
CBOS: POLACY DOBRZE OCENIAJĄ PRACĘ POLICJI
Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.