Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj” (1-31 marca)
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Po raz kolejny ruszyła akcja „Łapki na kierownicę”
Akcja „Łapki” na kierownicę będzie prowadzona w okresie od 1 do 31 marca 2025 r. Ma na celu zmianę podejścia kierowców do używania telefonu podczas jazdy samochodem, a tym samym zminimalizowanie ryzyka występowania wypadków.
-
Policjantka z Władysławowa ustaliła nieletnich sprawców zniszczenia mienia w Miejskim Parku we Władysławowie
Dokładna analiza zebranego materiału i wnikliwe przesłuchanie świadków zaistniałego w grudniu 2024 roku zdarzenia, pozwoliły policjantce zespołu kryminalnego z komisariatu we Władysławowie, na ustalenie nieletnich, którzy zniszczyli ławki i śmietniki w Parku Miejskim we Władysławowie, powodując straty 10 tys. zł., na szkodę Urzędu Miasta. 14-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego i 16-letni mieszkaniec powiatu puckiego, odpowiedzą teraz przez sądem rodzinnym. Za popełniony czyn karalny sąd może zastosować między innymi środki wychowawcze lub poprawcze.
-
Poszukiwany 25-latek ukrył się w wynajętym apartamencie w Jastarni, a z pomocą przyjechali do niego 23-latek poszukiwany przez gdański sąd i 23-latek z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów. Cała trójka została zatrzymana.
Kryminalni z puckiej komendy zatrzymali poszukiwanego za kradzieże sklepowe 25-letniego mieszkańca gdańska, który w Jastarni, odjechał z miejsca kontroli i ukrył się w apartamencie na terenie półwyspu. Policjanci zatrzymali także członka rodziny i kolegę poszukiwanego, którzy przyjechali „pomóc” 25-latkowi w ucieczce. 23-letni kierowca miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a 23-letni członek rodziny, poszukiwany był przez sąd w Gdańsku do odbycia kary 272 dni aresztu. Policjanci z powiatu puckiego zatrzymali trzech mężczyzn i osadzili za kratkami.
-
Głosuj na dzielnicowego z Komisariatu Policji w Juracie
Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu”, wkraczały do akcji i po raz trzeci, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, zainicjowały internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2025.
-
40-latka pod wpływem alkoholu, uderzyła w latarnię w Suchym Dworze. Policjanci apelują o rozsądek.
40-letnia kobieta, mieszkanka powiatu puckiego, prowadziła w Suchym Dworze mając prawie 2 promile alkoholu. Uderzyła w przydrożną latarnię i z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.
-
Policjanci z powiatu puckiego pomogli 22-latce w kryzysie emocjonalnym
Wtorkowa interwencja policjantów z komisariatu w Krokowej pokazuje, że mundurowi z powiatu puckiego posiadają cechy, które pozwalają im pełnić służbę w różnych okolicznościach. Policjanci zatrzymują osoby popełniające czyny przestępcze, słysząc przy tym od sprawców słowa pogardy i niezadowolenia. Pomagając mieszkańcom naszego powiatu, dbając o ich bezpieczeństwo, doświadczają uznania i docenienia ich codziennej służby.
-
ZOSTAŃ POLICJANTEM W POWIECIE PUCKIM
Chcesz pracować w puckiej komendzie, a może interesuje Ciebie praca w jednym z komisariatów podległych puckiej komendzie? Dzielnicowy z komisariatu we Władysławowie, zachęca do wstąpienia w policyjne szeregi.
-
Na lodowisku w Suchym Dworze dzieci poznawały zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii.
Na lodowisku w Suchym Dworze, dzielnicowa z komisariatu Policji w Kosakowie, spotkała się z dziećmi i młodzieżą, by omówić zasady bezpieczeństwa podczas spędzania czasu zimowej przerwy w nauce. Policjantka rozdawała ulotki, zachęcając do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. "Śnieżny Dekalog" oraz przestrzegała przed niebezpiecznymi zdarzeniami, do jakich może dojść podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
-
SZKOLENIE POLICJANTÓW Z POWIATU PUCKIEGO
W minionym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku, odbyło się szkolenie policjantów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Funkcjonariusze mieli okazję utrwalić zasady udzielania pomocy, których znajomość jest niezbędna w codziennej służbie. Mundurowi poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej z wykorzystaniem fantomów i nowoczesnych symulatorów.