Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Bracia w mundurze pomorskiej Policji
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyło się wczoraj uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów garnizonu pomorskiego. W otoczeniu bliskich i przyjaciół, młodzi adepci uroczyście złożyli ślubowanie
-
OBIECYWAŁ SZYBKI ZYSK – ZAGWARANTOWAŁ OGROMNE STRATY. PUCCY POLICJANCI ZATRZYMALI KOLEJNEGO OSZUSTA
Sporą sumę pieniędzy stracili mieszkańcy Polski, którzy skusili się obietnicą szybkiego zysku. Łączne straty opiewają na kwotę ok. 100 tysięcy złotych. Pokrzywdzeni na prośbę oszusta, okazując chęć i możliwość inwestowania swoich oszczędności, kilkakrotnie przekazywali pieniądze z nadzieją na zyski. Puccy policjanci apelują, aby nie przekazywać pieniędzy nowopoznanym osobom, nie dać się zwieść obietnicą szybkiego zysku. Zachowajmy czujność i rozwagę przy tego typu transakcjach.
-
ZWOLNIJ – NIEBEZPIECZNY PUNKT
Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. będącą operatorem komunikatora Yanosik przygotowało pilotażową akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Zwolnij – niebezpieczny punkt”, której celem jest ostrzeganie kierowców przed szczególnie niebezpiecznymi miejscami na drodze. Akcja potrwa od 6 maja do końca wakacji 2024 r.
-
Szkolenie puckich policjantów
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku odbyło się szkolenie policjantów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Funkcjonariusze mieli okazję utrwalić zasady udzielania pomocy, których znajomość jest niezbędna w codziennej służbie. Mundurowi z puckiej drogówki poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej z wykorzystaniem fantomów i nowoczesnych symulatorów. Szkolenie przeprowadzili ratownicy medyczni z Total Medica.
-
Podsumowanie "majówki" w powiecie puckim
Dobiegł końca majowy, długi weekend. Od środy do niedzieli puccy policjanci pełnili służbę dbając o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w powiecie. Podczas trwającej kilka dni „majówki” i policyjnych działań, mundurowi z puckiej drogówki dbali o bezpieczeństwo na drogach, a policjanci z wydziału prewencji chętnie spotykali się z turystami przekazując zasady bezpieczeństwa dla wypoczywających nad wodą.
-
NIETRZEŹWY KIERUJĄCY ZATRZYMANY W PUCKU
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 36-letni kierowca, którego ujął obywatel. Mieszkaniec powiatu puckiego został zatrzymany przez puckich policjantów i usłyszał zarzut prowadzenia w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
-
JUŻ DZIŚ ZAKOŃCZENIE PLEBISCYTU NA NAJLEPSZEGO DZIELNICOWEGO ORAZ NAJBEZPIECZNIEJSZĄ DZIELNICĘ W POLSCE
Puccy policjanci przypominają, że już tylko do końca dzisiejszego dnia trwa plebiscyt na najlepszego dzielnicowego oraz najbezpieczniejszą dzielnicę w Polsce. Mundurowi przypominają, że celem plebiscytu jest zainteresowanie wszystkich problematyką bezpieczeństwa i zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami poprzez wyłonienie #SuperDzielnicowego 2024. To również wytypowanie w internetowym plebiscycie najaktywniejszych polskich dzielnic.
-
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Z KROKOWEJ I POGADANKA PROFILAKTYCZNA O BEZPIECZEŃSTWIE
-
Puccy policjanci odwiedzili maturzystów w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku
W piątek puccy policjanci odwiedzili uczniów, którzy w szkolnych murach Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku i I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Pucku, usłyszeli ostatni dzwonek. Policjant dzielnicowy i policjantka zajmująca się profilaktyka społeczną z puckiej komendy wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego i chętnie promowali przy tym zawód policjanta.
-
WSPÓLNE DZIAŁANIA SŁUŻB PRZY EWAKUACJI MIESZKAŃCÓW W GMINIE KOSAKOWO ZAKOŃCZYŁY SIĘ BEZPIECZNIE
Pomorscy policjanci od wczesnych godzin rannych ewakuowali mieszkańców 3 miejscowości w gminie Kosakowo i części Rumi w związku z podjęciem bomby lotniczej z okresu II Wojny Światowej przez saperów. Pomorscy policjanci dbali o bezpieczeństwo mieszkańców oraz pilnowali by nikt z osób postronnych nie dostał się na teren działania służb. Wspólne działania służb przy ewakuacji mieszkańców w gminie Kosakowo zakończyły się bezpiecznie. W akcji brało udział 52 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, 42 funkcjonariuszy z powiatu puckiego, 30 funkcjonariuszy Wojska Obrony Terytorialnej i 53 strażaków.