Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
ZWOLNIJ – NIEBEZPIECZNY PUNKT
Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. będącą operatorem komunikatora Yanosik przygotowało pilotażową akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Zwolnij – niebezpieczny punkt”, której celem jest ostrzeganie kierowców przed szczególnie niebezpiecznymi miejscami na drodze. Akcja potrwa od 6 maja do końca wakacji 2024 r.
-
Szkolenie puckich policjantów
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku odbyło się szkolenie policjantów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Funkcjonariusze mieli okazję utrwalić zasady udzielania pomocy, których znajomość jest niezbędna w codziennej służbie. Mundurowi z puckiej drogówki poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej z wykorzystaniem fantomów i nowoczesnych symulatorów. Szkolenie przeprowadzili ratownicy medyczni z Total Medica.
-
Podsumowanie "majówki" w powiecie puckim
Dobiegł końca majowy, długi weekend. Od środy do niedzieli puccy policjanci pełnili służbę dbając o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w powiecie. Podczas trwającej kilka dni „majówki” i policyjnych działań, mundurowi z puckiej drogówki dbali o bezpieczeństwo na drogach, a policjanci z wydziału prewencji chętnie spotykali się z turystami przekazując zasady bezpieczeństwa dla wypoczywających nad wodą.
-
NIETRZEŹWY KIERUJĄCY ZATRZYMANY W PUCKU
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 36-letni kierowca, którego ujął obywatel. Mieszkaniec powiatu puckiego został zatrzymany przez puckich policjantów i usłyszał zarzut prowadzenia w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
-
JUŻ DZIŚ ZAKOŃCZENIE PLEBISCYTU NA NAJLEPSZEGO DZIELNICOWEGO ORAZ NAJBEZPIECZNIEJSZĄ DZIELNICĘ W POLSCE
Puccy policjanci przypominają, że już tylko do końca dzisiejszego dnia trwa plebiscyt na najlepszego dzielnicowego oraz najbezpieczniejszą dzielnicę w Polsce. Mundurowi przypominają, że celem plebiscytu jest zainteresowanie wszystkich problematyką bezpieczeństwa i zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami poprzez wyłonienie #SuperDzielnicowego 2024. To również wytypowanie w internetowym plebiscycie najaktywniejszych polskich dzielnic.
-
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Z KROKOWEJ I POGADANKA PROFILAKTYCZNA O BEZPIECZEŃSTWIE
-
Puccy policjanci odwiedzili maturzystów w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku
W piątek puccy policjanci odwiedzili uczniów, którzy w szkolnych murach Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku i I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Pucku, usłyszeli ostatni dzwonek. Policjant dzielnicowy i policjantka zajmująca się profilaktyka społeczną z puckiej komendy wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego i chętnie promowali przy tym zawód policjanta.
-
WSPÓLNE DZIAŁANIA SŁUŻB PRZY EWAKUACJI MIESZKAŃCÓW W GMINIE KOSAKOWO ZAKOŃCZYŁY SIĘ BEZPIECZNIE
Pomorscy policjanci od wczesnych godzin rannych ewakuowali mieszkańców 3 miejscowości w gminie Kosakowo i części Rumi w związku z podjęciem bomby lotniczej z okresu II Wojny Światowej przez saperów. Pomorscy policjanci dbali o bezpieczeństwo mieszkańców oraz pilnowali by nikt z osób postronnych nie dostał się na teren działania służb. Wspólne działania służb przy ewakuacji mieszkańców w gminie Kosakowo zakończyły się bezpiecznie. W akcji brało udział 52 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, 42 funkcjonariuszy z powiatu puckiego, 30 funkcjonariuszy Wojska Obrony Terytorialnej i 53 strażaków.
-
DOŁĄCZ DO NAS!
-
Policja apeluje o ostrożność na drodze
Kolejne nieszczęśliwe zdarzenie drogowe miało miejsce w Pucku na ul. Wojska Polskiego, gdzie na ciągu pieszo-rowerowym kierująca samochodem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście. Cyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Puccy policjanci apelują o ostrożność.